ליסינג או רכישת רכב במזומן בתקופות משבר כלכלי

השאלה האם כדאי לבצע עסקאות ליסינג או רכישת רכב בתקופה של משבר כלכלי, היא שאלה מורכבת ולא תמיד תהיה לה תשובה חד משמעית. משבר כלכלי יכול להעמיד הזדמנויות בפני הלקוח מחד, אך להכיל בתוכו גם סיכונים רבים מאידך. ברם, חשוב לתת את הדעת על מספר מרכיבים שנזכיר עתה.

השפעת חוסר הוודאות על שוק הליסינג ורכישת רכבים
באופן כללי, משבר כלכלי הוא מצב בו יש חוסר וודאות רבה בכל ענפי המשק השונים. נכון להיום, חוסר הוודאות במשק מביא לירידת מחירים ולכן מצב זה משרת טוב יותר את המחפשים לקנות רכב. אולם יש להדגיש כי על-אף הירידה במחירי הרכב, לא ברור מה יהיה שיעור הירידה במחירים וכמה זמן היא תמשך.

הקושי במימון רכב - רכישת רכב במזומן או בליסינג?
אחד הפרמטרים העיקריים בליסינג, קשור בעובדה כי זוהי עסקת תשלומים ארוכת טווח. עבור לקוח המעוניין בליסינג פרטי או עסקי, בעיקר בתקופת משבר בה קשה להוציא סכומי כסף גדולים, תהווה עסקת הליסינג אפשרות טובה יותר, משום שאין היא דורשת את כל סכום הקנייה במעמד חתימת החוזה (וזאת בניגוד לקנייה מאדם פרטי, בה נדרש הקונה לשלם במזומן את כל הסכום), דבר המקל על מימון הרכב. אולם יש לזכור כי משבר כלכלי עשוי אף לפגוע בחברות הליסינג לכן יש לעשות עסקת ליסינג בכלל וכזו המתבצעת בעת משבר כלכלי בפרט, עם חברה בעלת אמינות עסקית, איתנות פיננסית ויציבות כלכלית.

בשורה התחתונה - בחנו היטב את העסקה
משבר כלכלי מוזיל כאמור את מחירי המכוניות, אולם קשה לקבוע (לפחות בתחילתו של המשבר) את צפי מחירי הליסינג העתידי. פתרונות גישור זמניים, המוצעים בתקופות אלו על-ידי חברות הליסינג, יכולים להיות עדיפים עד "חלוף הסערה" או עד התבהרות רמת המחירים החדשה שתקבע. בנוסף רצוי שכל עסקת ליסינג עתידית תיבחן גם על-ידי אנשי מקצוע פיננסיים.  לבסוף, בעת משבר כלכלי במשק, רצוי לבחון כל עסקה "בזכוכית מגדלת", תוך חישוב ההשלכות והסיכונים השונים. לעיתים, בשל הוזלות שונות, טומנת תקופה זו הזדמנות להשקעה גם בתחום הרכב. אולם, כפי שראינו, מצב זה טומן בתוכו גם סיכונים שיש להביאם בחשבון.

מנהלי הלקוחות של ליסקאר עומדים לרשותך בכל שאלה בטלפון 3900*
או באמצעות פניה בטופס צור קשר.

© כל הזכויות שמורות לליסקאר בע"מ 2021