ליסינג מימוני

ליסינג מימוני בתנאים אטרקטיביים ויחס אישי!

לקבלת התאמת רכב ליסינג

ליסינג מימוני לעסקים ופרטיים

מהו ליסינג מימוני ?

ליסינג מימוני הוא מעין הלוואה לצורך רכישת רכב לתקופה של 45 עד 60 חודשים, כאשר העסק או הקונה הפרטי משלמים תשלום חודשי לחברת הליסינג. בשיטה זו, חברת הליסינג מאפשרת ללקוח קבלת מימון לרכישת רכב חדש באמצעות העמדת הלוואה, הכוללת את שווי הרכב וריבית על העסקה.

הלקוח משלם תשלום חודשי לחברת ליסינג שנועד לכסות את מחיר הרכב, כמו גם את עלות ההון שהושקע על ידי חברת הליסינג שרכשה אותו. הרכב רשום על שם חברת הליסינג, אולם בתום תקופת העסקה קיימת בפני הלקוח אפשרות לרכוש את הרכב מחברת הליסינג במחיר הזדמנותי ולהעבירה על שמו, או להתקדם לעסקה נוספת.

מהם ההבדלים בין ליסינג מימוני לבין ליסינג תפעולי?

 הליסינג המימוני מתאים בעיקר ללקוחות עסקיים שלא זקוקים לשרותי תחזוקה. על מנת שהעסקה תוכר לצרכי מס כליסינג מימוני אורכה חייב להיות מינימום 60 חודשים (לרכבים מעל 4.5 טון 45 חודשים) ובסופה יש אופציה הזדמנותית לרכישת הרכב. אחד היתרונות הגדולים לחברה בע"מ בעסקת ליסינג מימוני  הוא החשבונית החודשית שמוכרת במלואה לצורכי מס בתנאי שנזקף שווי שימוש. לעוסק מורשה עסקה זו תחשב כליסינג מימוני רק אם אורך העסקה יהיה מינימום 80 חודשים (לרכבים מעל 4.5 טון 60 חודשים) ולכן, רוב העוסקים המורשים בוחרים בעסקאות ליסינג תפעולי או ליסינג תפעולי חלקי.

הליסינג התפעולי שונה מהליסינג המימוני בעיקר משום שהוא מכיל בתוכו את מרכיב התחזוקה של הרכב הכולל טיפולים תקופתיים, תיקון תקלות,שרות נהגים ורכב חלופי במקרה של תקלה. תקופת העסקה הנהוגה בעסקת הליסינג התפעולי הינה 36 חודשים ומקסימום 44 חודשים. לעומת המימוני שבו תקופת העסקה היא מינימום 60 חודשים. בעסקת הליסינג המימוני אין מגבלת ק"מ ואילו בליסינג התפעולי הלקוח מוגבל למכסת ק"מ שנתית מוסכמת ובמידה והלקוח יחרוג ממנה יצטרף לשלם תוספת תשלום עבור כל ק"מ חריגה.  

 

וידאו: סוגי הליסינג השונים

למי מתאים ליסינג מימוני?

ליסינג מימוני מתאים לחברות ועסקים, אשר רוצים לרכוש מכונית, ומעוניינים במימון חוץ בנקאי על פני ניצול מסגרת האשראי הבנקאית. לקוחות אשר מנהלים ציי רכב -בינוניים וקטנים רכבים ואשר מעוניינים לדאוג לתחזוקה ולטיפולים לרכבים בעצמם. כמו כן, ליסינג זה מתאים במיוחד ללקוחות אשר מעוניינים להפוך לבעלי הרכב בסוף תקופת הליסינג.

 

כיצד מורכבת העסקה?

לרוב עסקת הליסינג המימוני מורכבת משלושה חלקים: מקדמה בתחילת תקופה, תשלום חודשי קבוע למשך חודשי העסקה ואופציית רכישה הזדמנותית בתום תקופת העסקה. במסגרת עסקת הליסינג המימוני, הלקוח מזמין רכב מחברת הליסינג בהתאם לצרכיו, וחברת הליסינג מחכירה ללקוח את הרכב, לרוב לתקופה של 45 או 60 חודשים. בתום תקופת השכירות עומדת בפני הלקוח האופציה לרכוש את הרכב תמורת מחיר הזדמנותי. תפעול הרכב (אחזקה וכו') אינם באחריות חברת הליסינג, אלא באחריות העסק או המחכיר הפרטי.

 

מה החלופות לעסקת ליסינג?

החלופות העומדות בפניך כלקוח עסקי למימון רכישת רכב חדש הן:
רכישת רכב באמצעות הון עצמי - על ידי ניצול האשראי הבנקאי, דבר העשוי להכביד על האובליגו.
רכישת רכב באמצעות עסקת ליסינג תפעולי מלא או ליסינג תפעולי חלקי, המתאימה לעסקים בעלי צי רכבים גדולים.
וכמובן עומדת בפניך החלופה של עסקת ליסינג מימוני שהופכת שכיחה יותר ויותר בקרב עסקים בישראל.

 

הטבות ויתרונות כלכליים

בליסינג מימוני מתקבלת חשבונית חודשית, המוכרת לצורכי מס, באופן המאפשר "פחת מואץ" לעומת הפחת במקרה של רכישת הרכב. עסקה זו איננה כוללת שירותי תחזוקה וטיפולים. מבחינה כלכלית, ליסינג זה הוא יתרון לאנשים, המבקשים לראות ברכבם את רכושם הפרטי מרגע חתימת החוזה. חשוב לציין, כי בליסינג מימוני אין הגבלת ק"מ לעומת הליסינג התפעולי, אשר לרוב מגביל את הלקוח במס' הק"מ שניתן לעבור עם הרכב לאורך תקופת החוזה.

 

* אי עמידה בתשלומים עלולה לגרור ריבית פיגורים והליכי הוצל"פ