רכבים חשמליים יד שנייה

בשנים האחרונות, אנו עדים לעלייה הולכת וגוברת במספר הרכבים חשמליים שעולים על הכביש בישראל. יותר ויותר לקוחות מחפשים להפחית את פליטות הפחמן, לחסוך בעלויות התפעול ובאופן כללי לנהוג ברכב בעל טכנולוגיה חדשנית. יחד עם זאת, רכב חשמלי חדש עשוי להיות מחוץ להישג יד של חלק מהאנשים, מה שעשוי להוביל לעלייה בביקוש לרכבים חשמליים יד שנייה.

האם כדאי לרכוש רכב חשמלי יד שנייה?

קניית רכב חשמלי יד שנייה מציעה הזדמנות להצטרף למהפכה הירוקה במחיר נמוך יותר. יחד עם זאת, ראשית עלינו לבדוק האם רכב חשמלי זהו רכב שמתאים לצרכי הלקוח:לדוגמא, האם באפשרותו להתקין עמדת הטענה ביתית? האם טווח הנסיעה מתאים לאורח החיים שלו? טווח הנסיעה של רכב חשמלי הוא גורם קריטי לשיקול. בין אם מדובר ברכב חשמלי חדש או ברכב חשמלי משומש, רוב הרכבים החשמליים החדשים של היום מציעים טווח שמתאים לרוב השימושים היומיומיים, אך חשוב להתאים את הבחירה לצרכים האישיים של הלקוח, כאשר השיקול המרכזי הוא האם נסיעותיו כוללות בעיקר נסיעות עירוניות קצרות או נסיעות ארוכות יותר. בנוסף, מהירות הטעינה והזמינות של תחנות טעינה ציבוריות הן גם כן שיקולים חשובים. רכבים חשמליים שונים מציעים מהירויות טעינה שונות, ותשתיות הטעינה בישראל מתפתחות באופן מתמיד, אך עדיין יש חשיבות לתכנון מסלולים בהתאם לזמינות תחנות טעינה, במיוחד בנסיעות ארוכות. לאחר שהחלטנו שרכב חשמלי מתאים ללקוח, בעת רכישת רכב חשמלי יד שנייה ישנם גם שיקולים ייחודיים נוספים שחשוב להתייחס אליהם.

למה חשוב לשים לב לפני רכישת רכב חשמלי יד שנייה?

הסוללה: הסוללה היא הרכיב היקר ביותר ברכב החשמלי. לאורך השנים ישנו בלאי טבעי בסוללה שעלול להוביל לירידה בטווח הנסיעה ולעיתים אף לצורך בהחלפתה. לכן, חשוב מאוד לבדוק את תקופת האחריות שנותרה לסוללה ואת הטווח המקסימלי שהרכב עדיין מסוגל לעשות. האחריות לסוללה ברוב הרכבים החשמליים בישראל הינה ל-8 שנים ו/או 160,000 ק"מ המוקדם מבין השניים (יש לבדוק את הנתונים הספציפיים לדגם המבוקש).

אחריות: חשוב לבדוק את מהות האחריות ומה היא כוללת, ושהרכב עבר את כל הטיפולים ו/או הביקורות במוסך מורשה עפ"י הוראות היצרן. היה והרכב לא טופל במוסך מורשה עפ"י הנחיות היצרן הוא יאבד את האחריות, מה שעלול להגביר את הסיכון להוצאות גבוהות במקרה של תקלות באופן כללי ולתקלה בסוללה בפרט.

התאמה טכנולוגית: טכנולוגיית הרכבים החשמליים מתפתחת במהירות, ורכב יד שנייה עלול להיות מיושן יחסית טכנולוגית. 

מנהלי תיק הלקוחות של ליסקאר מתמחים בעסקאות ליסינג לרכבים חשמליים וידעו להתאים ללקוח את העסקה הטובה ביותר עבורו ואת הרכב שעונה בצורה המיטבית ביותר לצרכיו בין אם מדובר בליסינג לרכב חשמלי חדש או משומש.

כתבות ליסינג נוספות