רכב יד שנייה: דברים שכדאי לבדוק

קניית רכב משומש אינה עניין של מה בכך. אפילו מכוני הבדיקה שבודקים אלפי ועשרות אלפי רכבים מדי שנה, מקפידים לסייג את תוצאות בדיקתם וממעטים לקחת אחריות ולא בכדי. קניית רכב ככלל ורכב יד שניה בפרט, כרוכה באי-ודאות רבה. הקונה הפוטנציאלי אינו יודע כיצד נהגו ברכב, האם טופל במועד, מה מידת המקצועיות של הטיפולים, האם הקילומטראז' הוא אכן אמיתי, האם הרכב עבר תאונה וכן הלאה.

גם אם הקונה עשה חקר שוק יסודי ומעמיק, מודע לשוני בין הרכבים המוצעים ואפילו בחר את הדגם הרצוי עבורו, עדיין מציאת הרכב הנכון מתוך שלל הרכבים המוצעים בשוק הינה פעולה קשה הכרוכה בסבלנות רבה והשקעת משאבים וזמן.

ביטוח הרכב - מומלץ להתחיל את בדיקת הרכב עם עיון בניירת. תעודת הביטוח יכולה לרמוז למשל על מספר הנהגים, הגיל והמיומנות. אזכור של נהג חדש לא בהכרח מצביע על בעיה, אך בטח לא מזכה בנקודות זכות.

רישיון הרכב - מבט לרישיון הרכב יכול ללמד על מספר הבעלים הקודמים. אמנם ריבוי בעלים קודמים גם כן אינו מצביע בהכרח על בעיה, אך גם כאן ריבוי בעלים קודמים מפחית מערך הרכב. חשוב להביט גם בקילומטראז' המצוין ברישיון הרכב. אם יש חוסר התאמה מהותי בין הקילומטראז' המצוין במבחן הרישוי האחרון ובין הקילומטראז' הנוכחי, שמופיע בלוח השעונים, כדאי לבדוק מהי הסיבה לכך.

ספר הטיפולים - קבלת ספר טיפולים מפורט יכול ללמד על אירועים חריגים שקרו לרכב כגון תקלות חוזרות ותאונות. כמובן, ניתן ללמוד על רמת תחזוקת הרכב הן בהיבט לוחות זמנים והן בהיבט של מהות הטיפולים. ספר טיפולים שמצביע על טיפולים במוסך מרכזי יהיה לרוב עדיף על אסופת דפי חשבון ממוסכים שונים ועלומים.
האם הרכב משועבד ו/או ממושכן?  חשוב מאוד לוודא גם שהרכב נקי מכל שיעבוד ומישכון, וכי אין מניעה לעשות העברת בעלות. אוסף הבדיקות שפורטו לעיל, אינו ממצה, אך מצריך תשומת לב וניסיון, בעיקר כשהקנייה נעשית ממוכר שהוא אדם פרטי.

היתרונות של רכישת רכב משומש מחברת ליסינג

קניית רכב מחברת ליסינג מוכרת מפשטת מאוד את תהליך הרכישה. הקונה פונה לחברת הליסינג ומקבל את כל התשובות לשאלות אודות הרכב בקלות ובפשטות. חברת הליסינג מציגה לקונה את כל ההיסטוריה של הרכב, ספר טיפולים, מצב מכאני של הרכב, מעניקה לו שקט בהיבט של היעדר שיעבוד ומישכון  ובמקרים רבים גם נותנת אחריות לרכב.

כמו כן, חברת הליסינג מאפשרת עזרה במימון הרכב, ובמקרים מסוימים, ניתן לבצע עסקתטרייד-אין על הרכב הישן, ובכך לסייע לו בהוצאה לפועל של החלפת הרכב. ובמילים אחרות, קניית רכב משומש מחברת ליסינג חוסכת זמן וכסף, הקונה מגיע למקום אחד וסוגר את העסקה הטובה ביותר עבורו בתנאים הנוחים לו.

מנהלי הלקוחות של ליסקאר עומדים לרשותך בכל שאלה בטלפון 3900* או באמצעות פניה בטופס צור קשר.

כתבות ליסינג נוספות