איך מחשבים שווי שימוש

מדינת ישראל החליטה משנת 2010 לשנות את אופן המיסוי על רכב המתקבל ממקום העבודה ולמסות את שווי השימוש באופן לינארי. כמו כן נתנו הקלות לרכבים ירוקים, קרי, רכבים שרמת הזיהום הנפלטת מהם נמוכה וכן לרכבים היברידיים.
מהי תקרת שווי שימוש?
תקרת המחיר לשווי שימוש כיום לרכבים, שעלו מינואר 2010 על הכביש, היא  506,040 שקל ועומדת על רמה של 2.48% לחודש.
איך שווי שימוש מתורגם במשכורת?
ניקח כדוגמא  רכב שמחירו 100 אלף שקל, שווי השימוש שלו יעמוד על 2,480 שקל לחודש.
מכאן, אדם שמשכורתו החודשית היא עשרת אלפים שקלים ומקבל רכב מהעבודה ששוויו 100 אלף שקל יחויב במס על ידי מס הכנסה כאילו משכורתו החודשית הנה 12,480 שקל.

יחד עם זאת, שיטת המיסוי החדשה מתגמלת רכבים ירוקים המפחיתים את זיהום האוויר כך שניתנת הפחתה בשווי השימוש לרכב היברידי או רכב חשמלי בגובה 500 שקל בחודש. כלומר, אדם שמשכורתו החודשית עשרת אלפים שקל ומקבל רכב היברידי מהעבודה ששוויו מאה אלף שקל,גובה מס ההכנסה שישלם יהיה כאילו קבל תוספת לשכר לפי שווי שימוש על סך 2,480 שקל, ממנה יופחתו 540 שקל בגין הרכב ההיברידי, ומס ההכנסה יחייב אותו כאילו משכורתו החודשית היא 11,980 שקל בלבד. ברכבים חשמליים וברכבים היברידיים פלאג-אין ישנה הפחתה משווי השימוש של 1,000 ש"ח בחודש.
מי עוד מקבל הקלות מיסוי?
מה לגבי רכבים שנקנו לפני 2010?
רכבים שעלו על הכביש לפני ינואר 2010, שווי השימוש בהם יקבע לפי שיטת הקבוצות הישנה.

ערוץ נוסף לעידוד הפחתת זיהום רכבים הינה הטלת מס קנייה לרכב לפי רמת זיהום, כך שרכבים שמזהמים פחות ממוסים פחות, ומכאן נגזר מחיר נמוך יותר לרכב, מה שמפחית את תקרת השווי ואת נטל המס לעובד.

יחד עם זאת, גם שיטת המיסוי החדשה אינה מתחשבת בגילו של הרכב, והמיסוי על הרכב המשומש תהיה לפי מחיר של רכב חדש מאותו דגם וצמודה למדד המחירים לצרכן.

מנהלי הלקוחות של ליסינג ליסקאר עומדים לרשותך בכל שאלה בנושא שווי שימוש בטלפון 3900* או באמצעות פנייה בטופס צור קשר.

כתבות ליסינג נוספות