איזו עסקת ליסינג הכי מתאימה לך?

70% מהמכוניות החדשות בשוק נרכשות כיום בעסקת ליסינג. התפתחות השוק הביאה איתה גם מבחר מסלולי ליסינג שונים ושירותים נלווים מפותחים. בתחילת הדרך, עסקאות הליסינג הוצעו לארגונים וחברות בלבד, אך לאחרונה גם אנשים פרטיים יכולים ליהנות מעסקת ליסינג ומיתרונותיה. אז איך תדע איזו עסקת ליסינג הכי מתאימה לך? ריכזנו מספר טיפים, שיכולים לעזור לך בבחירת עסקת הליסינג הטובה ביותר עבורך.

למי מתאים ליסינג תפעולי?
ליסינג תפעולי מתאים בעיקר לעסקים בעלי צי רכב בינוני וגדול.

יתרונות בולטים לבעלי עסקים:
נוחות מקסימלית ללקוח ואפשרות להפנות משאבים לקידום עסקיו תוך הקטנת סעיף רכוש קבוע וההלוואות שבגינו. במסגרת ההתקשרות נקבעת גם מכסת קילומטראז' שנתית, שחריגה ממנה אפשרית כמובן בתוספת תשלום.
מי הבעלים של הרכב? חברת הליסינג.

מי מטפל ברכב? הליסינג התפעולי כולל חבילת שירות מודולארית, המאפשרת ללקוח להעביר את כל נושא התחזוקה והטיפול ברכב לאחריות חברת הליסינג וזאת בעבור תשלום חודשי קבוע.
משך זמן העסקה: תקופת עסקת ליסינג תפעולי נעה בין 36-45 חודשים, כשבסוף התקופה מוחזר הרכב לחברת הליסינג ומתחילה עסקה חדשה. אפשרות נוספת היא רכישת הרכב ע"י הלקוח בתום תקופת הליסינג במחיר רכישה הידוע מראש.
לכן, לקוח עם צי רכב, המעדיף להימנע מטיפול שוטף בנושא התחזוקה והביטוח, ומעוניין ליהנות מהיתרונות הפיננסים, ובכללם מיתרונות המיסוי, ימצא את הליסינג התפעולי הכי מתאים עבורו.
למי מתאים ליסינג מימוני?
ליסינג מימוני מתאים בעיקר לעסקים בעלי צי רכב בינוני וקטן ולאנשים פרטיים.

תרונות בולטים לבעלי עסקים ואנשים פרטיים:במסגרת עסקת ליסינג מימוני מתקבלת חשבונית חודשית, המוכרת לצרכי מס, באופן המאפשר פחת מואץ. אין הגבלת קילומטראז'.

מי הבעלים של הרכב? אמנם הרכב נרשם על שם חברת הליסינג, אך בתום התקופה יכול הלקוח לרכוש את הרכב במחיר הזדמנותי ידוע מראש והרכב יירשם על שמו.

מי מטפל ברכב? בשיטת ליסינג זו כל נושא הטיפול והתחזוקה מוטלים על הלקוח.
משך זמן העסקה: תקופת עסקת הליסינג נעה בין 45-60 חודשים, כשבמהלך התקופה מעביר הלקוח סכום חודשי קבוע עבור הרכב המושכר, וזאת בעבור העמדת הלוואה של חברת הליסינג לרכישת הרכב החדש.
לכן, ליסינג מימוני מתאים בעיקר ללקוחות אשר מנהלים צי רכב בינוני וקטן, הרוצים לרכוש מכונית ומעוניינים במימון חוץ בנקאי על פני ניצול מסגרת האשראי. כמו כן, ליסינג מימוני מתאים ללקוחות, השוקלים לרכוש את הרכב בתום התקופה ואינם נרתעים מביצוע של טיפולים ותחזוקה לבד.

למי מתאים ליסינג פרטי?
ליסינג פרטי מתאים בעיקר לשכירים, עצמאיים ולאנשים פרטיים.

יתרונות בולטים לעצמאיים, שכירים ואנשים פרטיים: בעסקת ליסינג פרטי ניתן לבחור ברכב חדש לפי העדפה אישית, כל זאת מבלי להידרש לשלם את מלוא התשלום בעבור המכונית עם קבלתה.

קיימת הקלה משמעותית במיסוי: מתחילת 2010 מחושב שווי השימוש ברכב לצורכי מס באופן ליניארי, שמשמעותו העלאת תשלומי המס שישלם השכיר בגין רכב צמוד שקיבל ממקום עבודתו.

בנוסף, בליסינג הפרטי שכיר יכול לרכוש רכב בעצמו בתנאים נוחים ולקבל מהמעסיק את סכום התשלום החודשי כהכנסה, בדרך זו המעסיק נהנה מהוצאה חודשית מוכרת והעובד נהנה מהכנסה חודשית נטו גדולה יותר.

 מי הבעלים של הרכב? אמנם הרכב נרשם על שם חברת הליסינג, אך בתום התקופה יכול הלקוח לרכוש את הרכב במחיר ידוע מראש והרכב יירשם על שמו.

 מי מטפל ברכב? בשיטת ליסינג זו כל נושא הטיפול והתחזוקה נקבע בהתאם לנוחות הקונה, ניתן לעשות זאת לבד או ליהנות משירותים נוספים, המוצעים על-ידי חברת הליסינג, כגון שירותי תחזוקה איכותיים בהנחה.

 משך זמן העסקה: הלקוח נדרש לשלם מקדמה בתחילת התקופה ולהעביר תשלומים קבועים מדי חודש. כמו כן, באפשרותו לרכוש את הרכב במחיר ידוע מראש בסוף התקופה או לחילופין להתקדם לרכב חדש. התקופה המומלצת לעסקת ליסינג פרטי זו היא 30-36 חודשים.

 לכן, עסקת ליסינג פרטי מתאימה לאנשים המבקשים לשלוט בתזרים המזומנים שלהם ובאופן התשלום, ליהנות מאיכות הנסיעה ברכב חדש וליהנות מהטבות מס.

 

* אי עמידה בתשלומים עלולה לגרור ריבית פיגורים והליכי הוצל"פ

כתבות ליסינג נוספות