ליסינג מימוני או תפעולי

מהי שיטת הליסינג?

עסקת ליסינג (חכירה) היא עסקה בה השוכר מקבל מחברת הליסינג, תמורת דמי שכירות, את זכות השימוש ברכב לתקופה מוסכמת מראש. במסגרת ההסכם מקבל השוכר אפשרות לרכוש את הרכב במחיר אטרקטיבי בתום התקופה, או להחליפו ברכב חדש יותר. למעשה הלקוח, פרטי או עסקי, יכול ליהנות מנסיעה ברכב חדש בתנאי מימון נוחים ובהתאם לתקציב האישי שלו.

מהם יתרונות השיטה?
שיטת הליסינג מבטיחה לך יתרונות שלא תמצא בשיטות מימון אחרות:

  • תנאי מימון נוחים בהתאם לתקציב האישי
  • ליווי מקצועי צמוד בכל שלבי העסקה
  • רכבים חדשים באיכות גבוהה
  • ליסקאר עובדת עם כל יבואני הרכב
  • שירותים נלווים בתנאים נוחים
  • הקלות לצרכי מס
  • פחת מואץ (בכפוף לתקנות מס הכנסה)
  • אלו שיטות ליסינג קיימות בשוק?

ליסינג מימוני - הלקוח יכול לרכוש בעלות עתידית על הרכב. לאחר החזר התשלומים הרכב עובר על שם הלקוח במחיר הזדמנותי. תקופת השכירות נעה בין 45-60 חודשים. בשיטת הליסינג המימוני אין הגבלה על הקילומטראז' והאחזקה השוטפת נמצאת באחריות הלקוח. קיימת אפשרות לקבל הטבות בגין שירותים נלווים לרכב, כגון שירותי מוסך, ביטוחים ועוד. בליסינג מימוני מתקבלת חשבונית חודשית, המוכרת לצורכי מס, באופן המאפשר "פחת מואץ", לעומת הפחת במקרה של רכישת הרכב.

ליסינג תפעולי - הלקוח משלם דמי שכירות רק בגין השימוש השוטף ברכב. תקופת השכירות נעה בין 36-44 חודשים. הבעלות על הרכב לאורך כל תקופת השימוש היא של חברת הליסינג. קיימת אפשרות לרכוש את הרכב במחיר אטרקטיבי, בתום תקופת השכירות. בשיטת הליסינג התפעולי קיימת מכסת קילומטראז' שנתית. שחריגה ממנה כרוכה בתשלום נפרד.

כבעל עסק, עצמאי או חברה, הלקוח נהנה מיתרונות כלכליים בולטים: הטבות שכר לעובד, פריסה נוחה של תשלומים, הקדמת הוצאות לצרכי מס ועוד. יש לציין, כי עסקת ליסינג תפעולי אינה באה על חשבון מסגרת האשראי הבנקאית של הלקוח. חברות רבות מבצעות עסקאות ליסינג על מנת לפנות את התזרים הפנוי והאובליגו הבנקאי שלהם לעסקים.

בנוסף לחכירת הרכב, הלקוח מקבל חבילת שירותים מודולארית:

"ליסינג תפעולי יבש" - דמי שכירות עבור הרכב ושירותים נלווים בתשלום נוסף.

"ליסינג תפעולי חלקי" - דמי שכירות עבור מרכיב הרכב, אגרת רישוי, ביטוח מקיף וביטוח חובה.

"ליסינג תפעולי מלא" - דמי שכירות עבור מרכיב הרכב וחבילת השירות המשלימה לרבות טיפולים, אחזקה ושירותי נהגים.

בשורה התחתונה, בעוד עסקת ליסינג מימוני מאפשרת ללקוח להיות בעל הרכב בתנאי מימון בהתאמה אישית לתקציב, בליסינג תפעולי הלקוח אמנם לא בעל הרכב, אך גם לא צריך להתעסק עם התחזוקה השוטפת של הרכב ומכירתו בתום התקופה.

מנהלי הלקוחות של ליסקאר עומדים לרשותך בכל שאלה בנושא ליסינג בטלפון 3900* או באמצעות פנייה בטופס צור קשר.

 

*אי עמידה בתשלומים עלולה לגרור ריבית פיגורים והליכי הוצל"פ

כתבות ליסינג נוספות