מימון וליסינג לאוטובוס

פורסם בתאריך: 14/01/2014

מה זו בדיוק עסקת ליסינג? האם היא מתאימה לרכישת אוטובוסים ורכבי הסעות ומהי הדרך הנכונה ביותר עבורכם למימון אוטובוסים? עסקת הליסינג ידועה בעיקר בשל הרכבים צמודים שמוענקים לעובדים ממקום העבודה. יחד עם זאת, מדובר בשיטה נפוצה מאוד במגזר העסקי למימון רכישת רכבים אוטובוסים וציוד. בענף הרכב ישנן מספר סוגי עסקאות ליסינג: ליסינג תפעולי הכולל תחזוקה מלאה ומתאים בעיקר לחברות בעלות צי רכב גדול,  ליסינג תפעולי הכולל תחזוקה חלקית או ללא תחזוקה  וליסינג מימוני עסקאות אלו מתאימות  בעיקר לחברות ועסקים בעלי צי של עד 20 כלי רכב ולחברות ועסקים שמסוגלים לטפל בכל נושא התחזוקה באופן עצמאי.

לאחר שהחלטתם איזה סוג אוטובוס עונה בצורה הטובה ביותר לצרכי העסק שלכם ואתם עומדים לפני רכישתו עליכם לבחון היטב את נושא המימון . רכישת אוטובוס אינה עניין של מה בכך מדובר בסכום מאוד גבוה יחסית היכול להגיע, נכון להיום, לכ- 200,000 יורו. האפשרויות שעומדות בפניכם הן: רכישת האוטובוס על ידי שימוש בהון העצמי שלכם, מימון בנקאי ועסקת ליסינג לאוטובוסים.

הון עצמי
אופציה זו לרוב אינה מומלצת. שימוש בהון העצמי לרכישת אוטובוס או כל כלי תחבורה אחר נחשב לטעות מאחר וכלי תחבורה אינם השקעה מניבה או השקעה השומרת על ערכה , נהפוך הוא. רצוי ואף מומלץ להשתמש בהון העצמי לרכישת השקעות מניבות או לפחות השקעות השומרות על ערכן.

הלוואה בנקאית
היתרון של הלוואה בנקאית הוא שלרוב מדובר בריביות נמוכות יחסית ואתם מרגישים נוח לעבוד עם הבנק שלכם. יחד עם זאת, חשוב להשאיר את האובליגו הבנקאי שלכם פנוי לצורכי התפעול שוטף של העסק. חלקכם ודאי יטען שיש לעסק אובליגו פנוי שאינו מנוצל. חשוב לזכור, שהבנק קובע כל שנה מחדש את מסגרת האשראי, תמיד יכולות להיות תנודות בתחום העסקי שלכם וקרה לעסקים רבים שאחד הלקוחות שלהם נקלע לאיזשהו משבר כלכלי והבנק כתגובה החליט להפחית את מסגרת האשראי שלהם ולכן, מומלץ להשאיר את המסגרת הבנקאית פנויה.

עסקת ליסינג
עסקת הליסינג המתאימה והנפוצה ביותר לרכישת אוטובוס היא עסקת ליסינג מימוני לאוטובוס. היתרונות של עסקה זו הם שההון העצמי שלכם נשאר פנוי להשקעות, אין הכבדה על מסגרת האשראי הבנקאית ומדובר בתשלום חודשי נוח יחסית המלווה בחשבונית חודשית המוכרת במלואה לצורכי מס.

בליסקאר ישנה מחלקה ייעודית המתמחה במימון וליסינג לאוטובוסים ומיניבוסים המעניקה פתרונות מותאמים אישית לכל לקוח בין אם מדובר בחברות גדולות של טיולים והסעות , קבלנים ומועצות אזורית ובין אם מדובר בכל סוג עסק או לקוח אחר.

 

* אי עמידה בתשלומים עלולה לגרור ריבית פיגורים והליכי הוצל"פ

כתבות ליסינג נוספות