מימון וליסינג למשאית

פורסם בתאריך: 12/01/2014

במפעלים, חברות ועסקים רבים כגון, קבלנים מענף הבניה, קבלני תשתיות , חברות הובלה ועוד משתמשים במשאיות ככלי עבודה מרכזי. רכישת משאית אינו עניין של מה בכך. בעיקר אם  ברצונכם לרכוש משאית כבדה, שם מדובר בסכומים לא מבוטלים, אשר יכולים לנוע עד כ- 200,000 יורו למשאית. לכן, בבואכם לרכוש משאית עליכם "להכין שיעורי בית". השלב הראשון הוא בחירת המשאית עצמה - איזה משקל, הנעה, מותג, איזה מרכבים אתם  צריכים: מערבל בטון, מנוף, ארגז , האם ארגז רגיל או קירור ובאיזה מידות? האם לרכוש משאית חדשה? אולי משומשת?
לאחר שבחרתם משאית בכובד ראש ואתם כבר יודעים מה העלות שלה ומה עלות המרכבים שלה צריך להחליט כיצד לממן אותה. נכון להיום, קיימות מספר אפשרויות.

מימון עצמי
המציאות בכל הקשור לכלי תחבורה היא, שמדובר בהשקעה שמאבדת מערכה עם כל ק"מ שכלי התחבורה עובר. תופעה זו נכונה גם במשאיות ולכן, עדיף תמיד להשתמש בהון העצמי שלכם להשקעה מניבה, להשקעה ששומרת על ערכה או אפילו להשתמש בהון העצמי לתפעול השוטף של העסק.

מימון בנקאי
היתרונות של מימון בנקאי הם ריביות נמוכות יחסית, שמירה על ההון העצמי להשקעות רווחיות יותר ואתם מכירים את הבנק והוא מכיר אתכם. החסרונות של מימון בנקאי הם: מדובר בסכומים לא מבוטלים היושבים על האובליגו של העסק, חשוב להשאיר את האובליגו פנוי לתפעול השוטף של העסק ולהשקעות מניבות. גם אם, נכון להיום, יש לכם מספיק אובליגו פנוי, הבנק כל שנה מעריך מחדש את מסגרת האשראי. מספיק אירוע בעייתי אצל אחד הלקוחות שלכם שאינו קשור אליכם ואז הבנק יכול באופן תיאורטי להחליט ללא הודעה מוקדמת על שינוי מסגרת האשראי. כמו-כן, המשאית רשומה על שמכם וכשתרצו למכור אותה תצטרכו לשלם מס רווח הון.

מסלולי ליסינג למשאיות

כמו במקרים אחרים, ניתן לבצע עיסקת ליסינג למשאיות ב-2 מסולים עיקריים: ליסינג תפעולי וליסינג מימוני. אך מה זה אומר בעצם? 

ליסינג תפעולי למשאיות
היתרונות של ליסינג תפעולי למשאית הם: ראש שקט בכל מה שקשור לתחזוקה, יש אפשרות להוסיף לעסקה גם משאית חלופית במקרה של תקלה ואפשר להשתמש בקצין הבטיחות של חברת הליסינג במקום להעסיק קצין בטיחות. החסרונות של ליסינג תפעולי למשאית לא מבוטלים והעיקרי שבהם הוא שמדובר בעלות חודשית מאוד גבוהה יחסית ובתום התקופה יש להחזיר את המשאית עם בלאי סביר ויש סיכוי שתחויבו בסכום כלשהו בגין נזקים. החיסרון הבולט ביותר הוא שנשארים ללא משאית בתום התקופה. כמו-כן, המשאית החלופית לא תמיד תואמת את המרכבים  הנדרשים. עסקה מסוג זה מתאימה בעיקר לחברות  גדולות בעלות צי משאיות גדול.

ליסינג מימוני למשאיות

היתרונות של ליסינג מימוני למשאית גוברים על שאר החלופות באופן משמעותי. בעיקר בשל העובדה שאין הכבדה על האובליגו ומסגרת האשראי הבנקאית נשארת פנויה לתפעול השוטף של העסק ולהשקעות מניבות. בנוסף, מדובר בתשלום חודשי סביר ומקבלים בסוף כל חודש חשבונית המוכרת במלואה לצרכי מס. בליסקאר ישנה מחלקה ייעודית המתמחה בליסינג למשאיות ונציגנו יוכלו לסייע לך החל מהשלב הראשוני של בחירת המשאית ועד קבלתה. כמו-כן, ניתן לבצע עסקאות מימון וליסינג הן למשאיות חדשות והן למשאיות משומשות מה שמאוד מקל על החלפת המשאית בתום התקופה.

פרטים נוספים והצעת מחיר בעמוד: ליסינג למשאיות

 

* אי עמידה בתשלומים עלולה לגרור ריבית פיגורים והליכי הוצל"פ

כתבות ליסינג נוספות