מצא את ההבדלים: ליסינג מימוני מול ליסינג פרטי

בשעה טובה הגיע הזמן להחליף רכב, אבל איך נדע איזו עסקת ליסינג מתאימה לנו? כדאי לעשות סדר בין הדברים וללמוד את ההבדלים, ובדיוק בשביל זה אנחנו כאן.

הפופולריות של עסקת הליסינג המימוני
שיטת הליסינג המימוני צברה פופולריות רבה בשנים האחרונות בעיקר בקרב חברות בינוניות ועסקים קטנים. כמו כן, העסקה מתאימה גם לאנשים פרטיים. בשיטה זו יכול הלקוח להרשות לעצמו לבחור רכב כרצונו, חדש לחלוטין מהניילון, גם מבלי שיש בידו את הסכום הנדרש. הלקוח מעביר תשלום מקדמה בתחילת התקופה ותשלומים חודשיים בעבור הרכב. בסוף התקופה, שנעה לרוב בין 45-60 חודשים, עומדת לרשות הלקוח האפשרות לרכוש את הרכב במחיר אטרקטיבי.

ליסינג מימוני כולל מספר יתרונות, ביניהם: מימון חוץ בנקאי שאינו פוגע באשראי של החברה; אין הגבלת קילומטראז'; קבלת חשבונית שכירות חודשית מחברת הליסינג, המאפשרת הקטנת חבות המס; אם הלקוח שוקל לרכוש את הרכב בסוף תקופת הליסינג המימוני - האפשרות לרכוש את הרכב במחיר הזדמנותי הופכת אפשרות זו לממשית וכדאית ביותר.

הליסינג הפרטי שלך
שיטת הליסינג הפרטי הינה שיטת ליסינג חדשה יחסית, המתאימה במיוחד לשכירים, עצמאיים ולאנשים פרטיים. גם כאן יכול הלקוח לקחת רכב חדש מבלי שיהיה בידו את מלוא הסכום הנדרש, וזאת בהעברת מקדמה על הרכב, ותשלומים חודשיים במהלך תקופת הליסינג הפרטי.
הליסינג הפרטי מגלם מספר יתרונות. מאחר שבליסינג שאינו פרטי החל מ-2010 מחושב שווי הרכב לצרכי מס באופן לינארי, כאן יכול הלקוח לבקש מהמעסיק לשלם לו את הסכום אותו היה נדרש לשלם בעבור הרכב, ולעשות באופן פרטי ליסינג בתנאים הנוחים לו ולפי העדפותיו האישיות, ואף להישאר עם עודף בהשוואה למסלול הליסינג הרגיל.
כמו כן, ליסינג פרטי אינו מושפע ממקום עבודתו של הלקוח, והוא יכול להחליף עבודות כאוות נפשו. בעוד שבליסינג שהחברה עושה עבורו, במקרה ומבקש הלקוח לעבור עבודה, הוא נאלץ להיקנס על החזרת הרכב לפני תום ההתקשרות.

עסקת ליסינג לרכב בודד
אדם שעובד כעצמאי או עסק קטן ודאי מתלבט לגבי עסקת הליסינג המשתלמת ביותר במקרה של רכישת רכב בודד. כמובן שלצד היתרונות הקיימים לכל שיטת ליסינג, יש לקחת בחשבון כי כאשר מדובר בעסק - בעסקת ליסינג מימוני היתרונות עולים על החסרונות, כך למשל מתקבלת חשבונית שכירות חודשית, המוכרת לצרכי מס, באופן המאפשר פחת מואץ ואין הגבלת קילומטראז'.

 

* אי עמידה בתשלומים עלולה לגרור ריבית פיגורים והליכי הוצל"פ

כתבות ליסינג נוספות