עסקת ליסינג: כל היתרונות בכיס שלך

בעולם של תרבות צריכה מודרנית ומתקדמת, הרגלי הקנייה של הצרכנים השתנתה, וכיום הנתונים מצביעים על כך כי כ - 70 אחוז מהרכבים החדשים בישראל נרכשו בעסקאות ליסינג. הגיע הזמן שגם אתה תנצל את מגוון העסקאות המוצעות בשוק ותפרגן לעצמך רכב חדש בתנאים שלא העזת לחלום. הנה חלק מהיתרונות הכלכליים ברכישת רכב חדש בעסקת ליסינג, הן כאדם פרטי והן כבעל עסק:

מגוון מסלולי ליסינג
היתרון הבולט של עסקת ליסינג הוא, כי ניתן למצוא מבחר מסלולים מגוונים ולהתאים את עסקת הליסינג הפרטית שלך בדיוק לפי הצרכים והיכולת הכלכלית שלך ושל העסק. חברות הליסינג תופרות במיוחד בשבילך את העסקה הטובה ביותר עבורך.

קיימים מספר מסלולי ליסינג:
ליסינג מימוני - מתאים בעיקר לעסקים בעלי צי רכב בינוני וקטן ולעצמאים.
ליסינג תפעולי - מתאים בעיקר לעסקים בעלי צי רכב בינוני וגדול.
ליסינג פרטי - מתאים בעיקר לשכירים ולאנשים פרטיים.
ליסינג לציוד כבד - מתאים לעסקים המפעילים ציוד כבד כגון משאיות, אוטובים וציוד טכני אחר. 

תנאי מימון נוחים ביותר
במסגרת עסקת הליסינג אתה בוחר את הרכב לפי הצרכים שלך או של החברה, ואתה גם בוחר את המסלול הנוח ביותר.
למשל, תקופת ההתקשרות בעסקת ליסינג תפעולי נעה בין 36-45 חודשים, בעסקת ליסינג מימוני 45-60 חודשים. הבעלות על הרכב משתנה בהתאם למסלול הנבחר ומורידה ממך את המתח, שקיים בתנאי מימון אחרים הקיימים בשוק, כגון רכישת רכב חדש ישירות מהיבואן והעברת תשלום במזומן של מלוא סכום הרכב מראש.
אפשרות נוספת היא רכישה בתנאי אשראי והלוואה מהבנק. ברם, לקיחת הלוואה בנקאית היא מימון רכב בדרך של חוב, ולעיתים קרובות יקרה יותר מליסינג. כמו כן, הלוואה בנקאית מקטינה את מסגרת האשראי ולכן עשויה לפגוע בגמישות הלקוח בפעילותו השוטפת.
הקמת צי רכב בקלי קלות
עסקים בינוניים וגדולים, הזקוקים לצי רכב של עשרות, מאות ואלפי רכבים, לא יכולים לעמוד בתנאי מימון של תשלום מראש במזומן ליבואנית או לקחת הלוואה בנקאית של סכומים גבוהים כאלה על בסיס קבוע. הצטיידות במספר רכבים ללקוח העסקי מקשה מאוד על הרכישה. לכן, לקיחת רכב בעסקת ליסינג תפעולי עם תשלומים קבועים מדי חודש, מקלה מאוד על החברה.

ראש נקי לעסקים
במסגרת עסקת ליסינג תפעולי, כמו גם הרחבה בעסקת ליסינג מימוני, הלקוח לא צריך לדאוג לתפעול השוטף של הרכב, הן מבחינת הביטוחים הדרושים לרכב והן מבחינת כל תפעול מכני הדרוש לו, כמו טיפולים, מוסכים, רישוי וכדומה. כל אלה דורשים זמן יקר, אך אל דאגה - מרגע שהפקדת את התפעול השוטף ברכב בידי חברת הליסינג, לך יש ראש שקט לקדם את ענייני החברה השוטפים.

One stop shop - חיסכון בזמן וכסף
בעסקת ליסינג מכלול השירותים נמצא תחת קורת גג אחת וחוסך לך זמן יקר, לדוגמה:
כל רכב שתבחר
כיום, חברת הליסינג מאפשרת לך לבחור כל רכב שתבחר מכל יצרן שתבקש, ואין צורך לעבור בין כל סוכנויות הרכב, לעשות סקרי שוק ולהשקיע משאבים בחיפוש אחר הרכב המתאים. יועצי הליסינג יתאימו עבורך את הרכב הכי נכון בשבילך בהתאם לצרכים המיוחדים שלך.

תנאי מימון נוחים
בזכות כוח הקנייה של חברות הליסינג, תנאי המימון, המוצעים ע"י חברות הליסינג, טובים יותר משל הבנקים, במרבית המקרים. זמינות חברות הליסינג טובה יותר ויועץ הליסינג יוכל "לתפור" עבור הלקוח עסקאות מגוונות יוצר מאלו, הניתנות ע"י הבנקים. 
שירותים משלימים
אין צורך לדבר עם סוכן ביטוח, לגשת לחשמלאי להתקין דיבורית או לשלם בכל פעם שממלאים דלק. במסגרת עסקת הליסינג ניתן ליהנות מחבילת שירותים משלימים במחיר אטרקטיבי, שתוריד ממך את ההתעסקות היומיומית הכרוכה בטיפול ברכב.
מכירת רכב
כאשר מוכרים רכב פרטי צריך להשקיע זמן ומרץ במכירתו. לא כך הדבר בעסקת ליסינג. בהתאם למסלול הליסינג הנבחר גם נושא זה מוסדר מראש, למשל בליסינג תפעולי בתום תקופת ההתקשרות, בעוד אתה משדרג את הרכב ומתקדם לרכב חדש יותר, הרכב הישן עובר לחברת הליסינג ואתה פנוי מהתעסקות במכירת הרכב.

הטבות במיסוי
גם בהיבט זה רכב ליסינג משתלם יותר, כיוון שההוצאות על הליסינג מוכרות כשכירות לצרכי מס. הדבר נכון הן לגבי ליסינג תפעולי והן לגבי ליסינג מימוני, שניהם מקנים ללקוח יתרונות במיסוי.

 

* אי עמידה בתשלומים עלולה לגרור ריבית פיגורים והליכי הוצל"פ

כתבות ליסינג נוספות