תפעול שוטף רכב

כל רכב, גם החדש ביותר, צריך מפעם לפעם לעצור לרגע משגרת הנסיעה היומיומית לטובת שירות תחזוקה וטיפולים, שלא לדבר על תקלה שתופסת אותך לא מוכן באמצע הדרך. מרבית הנהגים אינם מכונאים ואינם מכירים את הקרביים של המנוע, ולמרביתם גם אין את הזמן והיכולת לוותר על יום עבודה ולבלות יום שלם במוסך.

חברות הליסינג מבינות את בעיית הזמן של הלקוחות ומציעות מבחר שירותים, שיענו על צרכים אלה, ויפטרו אותך מהצורך להבין במכונאות, מלבזבז זמן יקר במוסכים ומהוצאות כספיות ניכרות ולא מתוכננות.

היתרונות של הליסינג התפעולי
ליסינג תפעולי מציע ללקוח תפעול שוטף של הרכב, כגון: החלפת מצבר לרכב, סיוע במקרה של תאונה, שירות נהגים, שירות תיקונים במקרה של תקלות, שירותי דרך 24/7, טיפולים תקופתיים, טיפול בביטוחי החובה והמקיף של הרכב, טיפול באגרת הרישוי ובמבחן הרישוי השנתי.
שירותי ליסינג תפעולי מאפשרים לנהגים להתמקד בתהליכי הליבה של הארגון, וחוסך לעסקים הוצאות גדולות על כוח אדם ייעודי לצורך הטיפול ברכבים. העובדים מצדם מתמקדים בעבודתם, בעוד חברת הליסינג מטפלת ברכב שלהם.
ומה קורה אם העובד זקוק לרכב לנסיעת עבודה? חברת הליסינג מעמידה לטובתו רכב חלופי בזמן שהרכב נמצא בטיפול או בתיקון.

למי מתאים ליסינג תפעולי?
ליסינג תפעולי מוצע לחברות וארגונים בינוניים וגדולים.
לקוחות בעסקת ליסינג מימוני וליסינג פרטי יכולים לרכוש בנפרד חבילות שירותים החל מחבילה בסיסית, הכוללת טיפולים, ביטוחים ושירותי מוקד וכלה בחבילה מורחבת, הכוללת גם שירותי נהגים, המקבילים לעסקאות תפעוליות. לחילופין, לקוחות שבחרו ליסינג מימוני יכולים ליהנות מהטבות והנחות בשירות תחזוקת הרכב. כך גם עסקים קטנים ולקוחות פרטיים פטורים מבזבוז זמן יקר במוסכים, חברת הליסינג כבר דואגת לכל צרכי הרכב, כגון: הסדרת ביטוחי הרכב, טיפולי תחזוקה, תיקונים במסגרת האחריות, שירות במקרה תאונה, התקנת דלקן ללא תשלום, שירות דרכים ועוד.

רכב הליסינג שלי נגנב או ניזוק - מה עושים?

ביטוח רכב הוא אחד הביטוחים השכיחים ביותר. רובנו ביטחנו את רכבנו וכמעט כולנו נזקקנו בשלב כזה או אחר להפעיל את פוליסת הביטוח. אך מה קורה כשמדובר ברכב ליסינג? האם אתם חשופים לתביעות בגין תאונות דרכים? מה קורה אם רכב הליסינג שלך ניזוק? או נגנב? או רחמנא לצלן נשרף?

התשובה לשאלה זאת טמונה בסוג הליסינג שנעשה:
בעסקת ליסינג תפעולי חלקי או מלא - ביטוח הרכב מטופל על-ידי חברת הליסינג.
בעסקת ליסינג מימוני או ליסינג פרטי - במידה והלקוח השתמש בשירותים המשלימים, שנותנת חברת הליסינג ונעזר בה לביצוע ביטוח הרכב, יוכל גם הוא ליהנות מהיתרונות הנובעים מטיפול חברת הליסינג בביטוח.

חברת הליסינג ממנפת את גודלה ואת כושר המיקוח שלה על מנת להשיג פוליסות ביטוח עם תנאים טובים ומקיפים יותר עבור לקוחותיה.
למשל במקרה של טוטלוס, גובה ההפחתה של ביטוח חברת הליסינג יהיה לרוב 3% בלבד ממחיר המחירון בעוד מרבית חברות הביטוח מפחיתות עד 18%. כמו כן, במקרים שנויים במחלוקת חברת הליסינג, כלקוח ענק של חברת הביטוח, תתערב לטובת הלקוח ותדאג לאינטרס שלו.
שאלה: מהם היתרונות בביטוח שנעשה באמצעות חברת הליסינג על פני ביטוח כאדם פרטי?
חברת הליסינג מעסיקה אנשי מקצוע, שקוראים את האותיות הקטנות ומוודאים כי הביטוח מיטיב עם הלקוחות, וכל זאת במחירים תחרותיים יותר לעומת התנאים אותם יכול להשיג הלקוח הפרטי. כמו כן, במקרים בהם נדרשת התערבות משפטית, ביטוח הליסינג מעמיד ייעוץ משפטי והכנת כתבי תביעה ללא תוספת חיוב. יכולת התגובה של ביטוח הליסינג יעילה ומהירה יותר לעומת ביטוח שנעשה באופן פרטי.

ביצוע ביטוח במעמד עסקת הליסינג חוסכת לצרכן את הזמן הרב והיקר שנדרש בביצוע סקר שוק ומיקוח לגבי תנאי הפוליסה. במקרה של טוטלוס יכולת התגובה של ביטוח הליסינג יעילה ומהירה יותר לעומת ביטוח שנעשה באופן פרטי והלקוח יוכל לעבור לעסקה חדשה במהירות גבוהה יותר מבלי להמתין לכל אישורי חברת הביטוח.
שאלה: על אלו דגשים הלקוח צריך לשים לב בבואו להשתמש בשירותי הביטוח של חברת הליסינג?
בביטוח כמו בביטוח חלים כל הסעיפים המוכרים, כגון: גיל מינימאלי של הנהג הצעיר ביותר, השתתפות עצמית במקרה תביעה, רשימת המורשים להשתמש ברכב הליסינג גובה הפיצוי במקרה של פגיעה בצד ג', וכן הלאה. גם במקרה ובמסגרת ההתקשרות חברת הליסינג לוקחת על עצמה לטפל בביטוח הרכב, מוטב יעשה הלקוח אם יבדוק מול חברת הליסינג נושאים אלה, כמו גם נושאים אחרים שחשובים לו במיוחד, כגון: ביטוח שמשות רכב, שירותי מוסך דרכים, תוספות מיוחדות על וו גרירה וכן הלאה. והכי חשוב, מומלץ לוודא כי הלקוח מבין את משמעות ההגבלות המופיעות בפוליסה ושהיא אכן עונה לצרכיו.

 

*אי עמידה בתשלומים עלולה לגרור ריבית פיגורים והליכי הוצל"פ

כתבות ליסינג נוספות