מימון רכב - ליסינג מימוני או הלוואה בנקאית?

ליסינג מימוני מהווה כיום מתחרה רציני ומכובד למימון . לא זו בלבד שהסכם הליסינג הוא פעמים רבות זול יותר, הוא אף כולל הטבות משמעותיות נוספות שאף בנק אינו יכול להציע.

הלוואה וליסינג מימוני - מצא את ההבדלים

ההלוואה הבנקאית היא מימון לרכב בדרך של חוב. עם אישור ההלוואה בבנק מועבר לחשבון הלווה כל סכום ההלוואה, והוא מתחייב לפרוע את החוב תוך תקופת זמן מוסכמת בתשלומים חודשיים בתוספת ריבית.
גובה ההחזר החודשי משתנה מהלוואה להלוואה בהתאם לבנק, לריבית ולהצמדה הכרוכים בהלוואה, לתקופת הפירעון ולמצבו הפיננסי של הלקוח.

ליסינג מימוני מהווה שיטת מימון לרכב חליפית להלוואה בבנק. כמו בבנק, בליסינג המימוני התשלום מותאם אישית לכל לקוח.
אבל במקום לקבל את כל הסכום מההתחלה ולפרוש אותו לתשלומים חודשיים, הלקוח משלם בתחילת העסקה מקדמה, את ההפרש הוא משלם באמצעות החזר חודשי קבוע למשך תקופה מוסכמת, ובסוף העסקה הוא מחליט אם להוסיף עוד סכום סמלי ולרכוש את הרכב, או להחזירו ולצאת לעסקה עם רכב חדש.

כך, למעשה, מתבצעת רכישת רכב חדש, ללא צורך בתשלום אחד גדול עם חתימת העסקה, ומבלי לפגוע במסגרת האשראי בבנק.

מדוע עסקת ליסינג מימוני משתלמת יותר?

לעסקת הליסינג המימוני לרכישת רכב יתרונות מובהקים על פני ההלוואה הבנקאית. מבחינת אופי ההלוואה, במקרים רבים הליסינג המימוני הוא זול יותר, ותנאיו גמישים יותר. זאת משום שחברת הליסינג, מהווה כוח קנייה גדול ובעל ביטחונות, מקבלת הנחה מהיבוא על הרכב, וכן, לרוב מקבלת מימון זול יותר מהבנק. הנחה זו עוברת בחלקה אל הלקוח ולכן הוא נהנה ממחיר רכב נמוך יותר.

זאת ועוד: בליסינג הלקוח נהנה ממגוון שירותים נלווים שהבנק אינו מספק. ביטוח רכב מוזל וטיפולי תחזוקה לאורך תקופת הליסינג, הן רק חלק מההטבות שתקבלו כלקוח חברת ליסינג.

יתרון בולט נוסף של הליסינג המימוני הוא ההכרה בתשלומי ה ליסינג כהוצאה מוכרת. במידה והרכב משמש למטרה עסקית, ניתן לנכות ממס ההכנסה הן את דמי השכירות והן את המע"מ בקיזוז שווי שימוש. מרכב מסחרי ניתן להכיר בכל ההוצאות אף ללא קיזוז שווי שימוש.

בנוסף, חברת הליסינג מעמידה לרשות הלקוח את האפשרות להחליף את הרכב ברכב חדש בתום תקופת ההסכם. עובדה זו מאפשרת ללקוח לשדרג את רכבו בקלות, ולמקסם את ההון האישי שלו, במקום למכור את הרכב בשוק הפרטי לאחר אובדן ערכו.

לסיכום, ליסינג מימוני כדאי יותר מההלוואה הבנקאית, לא רק בגלל גמישות תנאי ההחזר, אלא גם משום שחברת הליסינג מעניקה שלל הטבות ללקוחות שלה בתקופת העיסקה ולאחריה.

 

  • אי עמידה בתשלומים עלולה לגרור ריבית פיגורים והליכי הוצל"פ

כתבות ליסינג נוספות