ליסינג לרכב מסחרי

ליסינג לרכב מסחרי הוא נושא מורכב, המעלה שאלות רבות: האם לרכוש רכב מסחרי במזומן ? אולי הלוואה בנקאית ? האם לרכוש רכב מסחרי בליסינג מימוני או בליסינג תפעולי ? רכב חדש או רכב יד שניה? בנוסף, חשוב לבדוק לעומק איזה רכב מסחרי מתאים לצרכי העסק, כושר העמסה, באיזה רכבים ניתן לקזז מע"מ ועוד. ננסה לעשות קצת סדר, נתחיל מההחלטה כיצד לרכוש את הרכב ? רוב בעלי העסקים יעדיפו שלא לרכוש רכב מסחרי לעסק במזומן או בהלוואה בנקאית מאחר ועדיף להשתמש בכסף ובמסגרת האשראי הבנקאית להשקעה בפיתוח העסק ולניהול התזרים השוטף. אם כך, איזו עסקת ליסינג מתאימה לעסק שלך?  

כיצד עובד ליסינג לרכב מסחרי?

בבואך לבצע  עסקת ליסינג הדבר ראשון ואולי הכי חשוב הוא לבחור חברה ליסינג וותיקה, אמינה וידועה שמתמחה בליסינג לעסקים ובליסינג לרכבים מסחריים בפרט. חברה שעובדת עם כל יבואני הרכב וכל סוגי הרכבים כגון: מסחרי קטן המכונה גם טנדרון לדוגמא: ברלינגו, קנגו, NV200, דובלו ועוד, טנדרים פיק אפ כגון די-מקס, טרייטון, היילקס ועוד, רכבי עבודה גדולים כגון: סילברדו, ראם, פורד F350 ועוד, רכבי הובלה כגון דוקאטו, מאסטר, טרנזיט ועוד, ואפילו עם משאיות, רכבי הסעות ואוטובוסים.
בשלב הבא יש לבנות את הפרמטרים של עסקת הליסינג המתאימה ביותר עבורך. הפרמטרים כוללים את גובה המקדמה או לחלופין שווי הרכב הקיים בטרייד-אין, מספר וגובה התשלומים : בליסינג מימוני 45-60 תשלומים חודשיים ובליסינג תפעולי 36-44 תשלומים חודשיים. בסוף התקופה יעמדו לרשותך מספר אופציות לדוגמא: במידה ובחרת בליסינג מימוני תעמוד לרשותך אופציית רכישה הזדמנותית (עד 1.5% ממחיר הרכב) . בליסינג התפעולי החלקי יהיה תשלום בסוף התקופה קבוע מראש (שאינו נחשב הזדמנותי מבחינת תקנות המס) בנוסף, תעמוד לרשותך גם האפשרות לבצע עסקת טרייד-אין ולהתקדם לרכב מסחרי חדש. בנוסף, חשוב להיפגש עם מנהל תיק לקוחות המתמחה בעסקאות ליסינג ומכיר לעומק את הנתונים הטכניים של הרכבים, סוגי העסקאות ותקנות המס על מנת שיציע את העסקה הנכונה והטובה ביותר עבורך.
השלב האחרון הוא אישור העסקה על ידי מחלקת החיתום של חברת הליסינג (בכפוף לקבלת חומר עסקי) וחתימה על עסקת ליסינג לרכב מסחרי.      

איזו עסקת  ליסינג לרכב מסחרי מתאימה עבורי?

ברגע שהתקבלה ההחלטה לבצע עסקת ליסינג לרכב מסחרי יש לבחון איזה ליסינג הכי מתאים לעסק שלך. עסקת ליסינג תפעולי מלא לרכב מסחרי מתאימה רק לסוג מסוים של לקוחות ולסוג מסוים של רכבים מסחריים. בדרך כלל מדובר בחברות יחסית גדולות שזקוקות לשירותי תחזוקה הכוללים שינוע של הרכבים לטיפולים התקופתיים ושזקוקות לרכב חלופי וכל זאת בתנאי שהרכב עונה למכסת הק"מ השנתי בעסקה (ברוב החברות מכסת הק"מ השנתית המקסימאלית היא עד 40,000 ק"מ בשנה) ושמשקל הרכב אינו עולה על 3.5 טון. עסקת הליסינג התפעולי מלא מתאימה בעיקר לרכב מסחרי קטן שנוסע מעט ק"מ בשנה. רוב העסקים מחפשים עסקה ללא הגבלת ק"מ ושמתאימה לכל סוגי הרכבים המסחריים, החל מרכב מסחרי קטן ועד לרכבי עבודה גדולים כגון טנדרים ורכבים מעל 3.5 טון ולכן,רוב בעלי העסקים יעדיפו לבצע עסקת ליסינג מימוני לרכב מסחרי או לחלופין עסקת ליסינג תפעולי חלקי  ועל ידי כך ליהנות מהיתרונות רבים ומשמעותיים כגון:תשלום חודשי נמוך יותר, מסגרת אשראי חוץ בנקאית שאינה מכבידה על האובליגו הבנקאי ומאפשרת לעסקים להשתמש במסגרת האשראי הבנקאית בגמישות לניהול התזרים השוטף של העסק, חשבונית חודשית המוכרת במלואה כחלק מהוצאות הרכב בניכוי שווי שימוש או במקרה של עוסק מורשה 45% או בניכוי שווי שימוש רעיוני (ברכבים מעל 3.5 טון לא נזקף שווי שימוש וניתן לקבל החזר מע"מ) וזאת, במקום לקזז פחת של 15% בשנה. כך, כך, הם נהנים למעשה גם מ"פחת מואץ".

מתאים לי!  מה עכשיו?

ליסקאר, הנה חברת ליסינג מהוותיקות בישראל, המתמחה בליסינג לעסקים ובליסינג לרכבים מסחריים כבר קרוב ל- 30 שנה. אנחנו עובדים עם כל יבואני הרכב  ועושים עסקאות לכל סוגי הרכבים חדשים ומשומשים. ניתן להתרשם בקטלוג הרכבים שלנו מרכבים חדשים ובדף מכירת הרכבים מרכבים יד שנייה. כמו כן, תוכל ליהנות ממעטפת מלאה הכוללת שרותי טרייד אין, התקנת אביזרים כולל התקנת ווי גרירה, ארגזים, ספסלים, אמבטיות, דיפונים, דלקנים ועוד, ביטוח רכב ואפילו חבילת שרותי תחזוקה מודולרית והכל תחת קורת גג אחת תוך חסכון של זמן, כסף וכאבי ראש מיותרים. מנהלי תיקי הלקוחות שלנו, מומחים בליסינג לעסקים, יתאימו עבורך את העסקה טובה ביותר! בזכות כוח הקנייה שלנו, תנאי המימון והליסינג לרכב מסחרי, המוצעים על ידנו יוצאים מן הכלל. בנוסף, יש לנו מגוון גדול מאוד של רכבים מסחריים באספקה מיידית. יש לנו סניפים בפריסה ארצית ונשמח להגיע לעסק שלך ולהציע את העסקה הטובה ביותר עבורך לליסינג לרכב מסחרי.

לתיאום פגישה וקבלת פרטים נוספים חייגו 3900* או השאירו פרטים בטופס צור קשר והרכב המסחרי החדש בדרך לעסק שלכם.

 

* אי עמידה בתשלומים עלולה לגרור ריבית פיגורים והליכי הוצל"פ

כתבות ליסינג נוספות